Staff Portal
Parent Portal
Home
About
Our School
Headteacher’s Welcome
School Vision and Values
History of CSfG
Staff List
Ofsted Report
School Performance
The School Day
Vacancies
School Policy
School Policies
SEN Information
School Safeguarding
Pupil Premium
Summer School
Equalities Objectives
Annual Reports & Financial Statements
Governors
About the Governing Body
List of Governors
Contact the Chair of Governors
Admissions
Admissions Process
Admissions Appeals
Open Evenings
Curriculum
GCSE Exams and Results
Curriculum Intent
Subjects
Year 9 Options
Extra-Curricular Clubs
Library & Reading
More Able
Careers Statement
Relationships and Sex Education
News
News Archive
Calendar
Parents
Parent Portal
Newsletters and Letters Home
Term Dates
PTA (Parent Teacher Association)
Attendance & Punctuality
Uniform
Homework
Equipment
Rewards
Behaviour
School Meals
Breakfast Club
Internet Safety
Contact
Home
About
Our School
Headteacher’s Welcome
School Vision and Values
History of CSfG
Staff List
Ofsted Report
School Performance
The School Day
Vacancies
School Policy
School Policies
SEN Information
School Safeguarding
Pupil Premium
Summer School
Equalities Objectives
Annual Reports & Financial Statements
Governors
About the Governing Body
List of Governors
Contact the Chair of Governors
Admissions
Admissions Process
Admissions Appeals
Open Evenings
Curriculum
GCSE Exams and Results
Curriculum Intent
Subjects
Year 9 Options
Extra-Curricular Clubs
Library & Reading
More Able
Careers Statement
Relationships and Sex Education
News
News Archive
Calendar
Parents
Parent Portal
Newsletters and Letters Home
Term Dates
PTA (Parent Teacher Association)
Attendance & Punctuality
Uniform
Homework
Equipment
Rewards
Behaviour
School Meals
Breakfast Club
Internet Safety
Contact
Staff List
Home
>
About Us
>
Our School
>
Staff List
Find out who’s who at CSfG
Staff List
Home
>
About Us
>
Our School
>
Staff List
Find out who’s who at CSfG
Alex Silk
Acting Headteacher & Deputy Designated Safeguarding Lead
Sara Maniar
Acting Deputy Head & Curriculum Strategy (English Specialism)
Rachel Hickes
Assistant Headteacher & Designated Safeguarding Lead (History Specialism)
Felicity El-Khandari
Associate Assistant Headteacher, Deputy Safeguarding Lead, Head of MFL, Head of Year 10
Susan Diamond
Associate Assistant Headteacher, Head of Year 8, Teacher of PE
Megan Petersen
Head of Year 7 and 9, Teacher of Maths
Shazia Ali
Head of Year 11, Teacher of Science
Munaja Mujahid
Science Subject Leader
Bernardo Elduayen
Teacher of Science
Sathiya Sundararaj
Science Teacher, Maths Teacher
Sahira Iqbal
Teacher of Science
Shenaz Siddique
Teacher of Science
Teresa Caroto
Head of English
Carrie Burton
2nd in English
Tawsia Rahman
Teacher of English
Fatima Said
Teacher of English
Anj Hussain
Head of Maths
Joordana Aullibux
Teacher of Maths
Sobana Ranganathan
Teacher of Maths
Anna Adoamnei
Teacher of Maths
Leakath Ali
ICT Subject Leader
Michel Ferreira
French Subject Lead
Sevilay Adanir
Spanish and Community Languages Subject Lead
Daniele Daniel
Teacher of French and Spanish
Diana Hickman
Teacher of MFL
Chris Hamilton
Head of Cluster - Creative and Performing Arts
Grace Gilbey
Teacher of Art
Rosemary Sanger
Teacher of Music
Alev Jemal
Head of Drama
Zoie Humphrey
PE Subject Leader
Nadia Gahakwa
RE Subject Leader
Farhana Khanom
Teacher of RE
Alistair Desborough
Geography Subject Leader
Foyzia Khaliq
Teacher of Geography
Frances Klemencic
History Subject Leader
Paul Phillips
CCPSHE Subject Leader
Marcelle Wallace
Head of Cluster - Technology
Claire Rain
Teacher of Textiles
Ebenezer Frazer
Teacher of Product Design
Alex Ricon
SENCO
Naziya Aslam
Learning Support Assistant/SEN
Judith Caldeira
Learning Support Assistant/SEN
Debbie Fitzpatrick
Learning Support Assistant/SEN
Cathy Thorndyke
Learning Support Assistant/SEN
Collette Jacob
Learning Support Assistant
Sonia Rowbury
EAL Coordinator, Cover Supervisor
Juliana Novac
Learning Support Assistant
Annette Kent
PA to the Headteacher
Ingrid Blanc
Office Manager
Brenda Friday
Receptionist
Paula Williams
Administrative Assistant
Sumira Zulic
Administration Assistant
Tina Masella
Science Annexe Receptionist/Admin
Luke Simpson
AVA Resources Officer
Barry Smith
Bursar
Rushel Miah
Examinations Officer/Data Manager
Tricia Masella
Learning Mentor
Jannath Khanom
Learning Resource Centre Manager
Fareeza Riaz
Librarian
Jason Creary
ICT Network Manager
Vince Russell
ICT Technician
Fozya Patel
Senior Science Technician
Neelam Khan
Art/Photography Technician
Hanspal Sahans
Textiles Technician
Fazil Painchun
DT Technician
Emma Taylor
Cover Supervisor
Christine Izobo
Cover Supervisor
Ying Bingnold
School and Community Meals
Laraine Moss
Food Technician, Midday Supervisor
Angela Coleman
Midday Assistant
Shahnaz Akther
Midday Assistant
Hasina Patel
Midday Assistant
Maria Sousa
Midday Assistant
Doreen Whitbread
Midday Assistant
Oleksander Pater
Site Services SSM
Cahil Conway
Site Services SSO
Tony Marriott
Cleaning Supervisor
Rashida Patel
Cleaning Staff
Ron Marriott
Cleaning Staff
Shenaz Akhtar
Midday Assistant, Cleaning Staff
Eve Sage
Midday Assistant, Cleaning Staff
Gladys Owusu Ansar
Cleaning Staff
Juliet Ononye
Cleaning Staff
Rashida Patel
Cleaning Staff
Translate »